آیا هلند در حل غرق شدن است؟

0
706
Cruquius gemaal achter
Cruquius gemaal achter

مجله خبری ایرانیان هلند: به گزارش وبسایت خبری اکسپتس در هلند، با توجه به نقشه جدیدی که به تازگی توسط مرکز جغرافیایی و زمین شناسی هلند NCGمنتشر شده این کشور سریع‌تر از تصورات  قبلی در حال غرق شدن است. زیر آب رفتن زمین می‌تواند به معنای میلیاردها دلار خسارت به شهرها  و مناطق روستایی هلند باشد.

 

شهرهای هلند در حال حاضر هم از عواقب آن رنج می‌برند.

در حالی که برایبسیاری از مردم در هلند مثلا در مناطق خرونینگن و غرب کشور این موضوع محسوس نیست، اما به عنوان مثال. Gouda یکی از شهرهایی است که از زیر آب رفتن زمین رنج می‌برند. این شهر در استان هلند جنوبی در زمینی ساخته شده‌است که حاوی خاک رس و زغال‌سنگ است.

 

به ویژه قسمت مرکزی این شهر از عواقب فرونشست رنج می‌برد. هر سال، زمین به طور متوسط سه میلی متر فروکش می‌کند. در بعضی جاها، حتی تا اندازه ۱۰ میلی متر فرو می‌رود. نتایج فرونشست را می توان در نماهای فرونشست، دیوارهای  ترک دار ساختمان‌ها، پلکان ناهموار، آسیب به جاده‌ها و سیستم فاضلاب و جاری شدن سیل در خانه‌ها مشاهده کرد

علل غرق شدن و راه‌حل‌ها

 

این نرخ نرخ غیرمنتظره فرونشست،میتواند به دلیل  تابستان خشک، کشاورزی گسترده، استخراج نمک و استخراج زغال سنگ  طبیعی است. خسارات وارده به میزان ۲۲ میلیارد یورو در سال ۲۰۵۰ به دلیل تعمیرات اساسی ساختمان‌ها که مورد نیاز خواهد بود تخمین زده شده‌است. علاوه بر این، این تنها آسیب قابل‌مشاهده‌ای نیست که از طریق فرونشست زمین ایجاد می‌شود؛ فرو رفتگی زمین همچنین باعث انتشار گسترده CO۲ به دلیل زغال‌سنگ نارس می شود.

 

متاسفانه، نه یک راه‌حل فوری و نه یک راه‌حل واحد برای مساله فرونشست وجود دارد. برخی از شهرداری‌ها راه‌های زیادی برای بالا بردن زمین دارند مانند استفاده از سنگ پلی استایرن یا سنگ مذاب، اساسا هر چیزی که وزن کم‌تر از شن باشد.

لینک به منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید