انتخابات در هلند و اثر آن بر مهاجرین

0
205
verkizing
verkizing

مجله خبری توریستی ایرانیان هلند: در هفته ای که گذشت حزب راستگرای فروم دموکراسی به رهبری جری بودت جوان صدر خبر های روز هلند و جهان شد. حزب آقای بودت یک حزب دست راستی راست است که مخالف مهاجرت و پناهنده پذیری، مخالف اتحادیه اروپا و بازبودن مرز ها و همچنین مخالف سیاست های دولت هلند در حفظ محیط زیست است!

او در نطق پس از پیروزی حزبش در انتخابات شوراهای استانی خبرنگاران و اساتید دانشگاه را عوامل پسرفت هلند معرفی کرد! در مقابل برخی او را کاریکاتور مضحکی از ترامپ خواندند که می خواهد نقش خرت ویلدرز رهبر راستگرای افراطی هلند را بازی کند.

بودت متولد 1981 است و در دانشگاه لیدن دکترای حقوق خوانده است. او لیسانس تاریخ و فوق لیسانس حقوق دارد. همچنین این رهبر جوان به عنوان خبرنگار و استاد دانشگاه هم کار کرده.

منتخبین شورا های استانی به مجلس سنای هلند (ایرسته کامر) راه می یابند. حالا این حزب راستگرا در سنا 13 کرسی دارد که بسیار تعیین کننذده و حیاتی است. یعنی حزب او قادر خواهد بود تغییرات زیادی در سیاست های مهاجرتی و روابط خارجی هلند اعمال کند.

مجلس سنای هلند نظارت بر قوانین تعیین شده توسط مجلس این کشور را برعهده دارد. بلافاصله پس از آنکه لایحه توسط مجلس نمایندگان تصویب شد، به مجلس سنا فرستاده می شود و در صورت کسب رای اکثریت سناتور ها به دولت ابلاغ می شود.

وقتی اکثریت در سنا دست راستگرا ها باشد، آنها قادر هستند قوانین دلخواه خودشان را تایید یا رد کنند.

سال گذشته سنای هلند قانون مربوط به ده ساله شدن کسب تابعیت در این کشور (کسب پاسپورت پس از ده سال بجای پنج سال فعلی) را رد کرد. حالا بنظر می رسد اگر این قانون مجددا به رای سنا گذاشته شود، از شانس زیادی برای تایید برخوردار خواهد بود.

آمار ها نشان داده که درصد مشارکت جامعه مهاجر، افراد خارجی تبار که تابعیت هلند دارند، در این انتخابات بسیار پایین بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید