بهترین دیدنی های توریستی هلند

0
268
Efteling Park
Efteling Park

مجله خبری توریستی ایرانیان هلند: در این صفحه لیستی از اصلی ترین مناطق دیدنی هلند و وبسایت های ان ها را برایتان فراهم کرده ایم.

کاخ صلح

کاخ صلح در واقع مقر دیوان کیفری بین المللی لاهه است که در شهر دنهاخ  هلند قرار دارد. دیدار از این کاخ تنها با تور های ویژه امکان پذیر است که میتوانید از طریق وبسایت ثبت نام کنید.

www.vredespaleis.nl

موزه مادام توسو آمستردام 

شعبه ای از موزه معروف مدام توسو در قلب آمستردام در میدان دام قرار دارد. در این موزه علاوه بر مجسمه شخصیت های معروف هلندی، مجسمه شخصیت های جهانی نیز وجود دارد که میتوانید با آنها عکس یادگاری بگیرید.

افتلینگ

Efteling یک پارک تفریحی فانتزی در هلند است. جاذبه ها بر اساس عناصر اسطوره ها و افسانه های باستانی، قصه ها و فولکلورها است. پارک در سال ۱۹۵۲ افتتاح شد. بیشتر بخوانید.

https://www.efteling.com

موزه نمای داخلی بدن انسان

موزه Corpus موزه بیولوژی  انسان است که بازدید کنندگان از طریق سفر در داخل اجزای بدن انسان که در ابعاد بزرگ در این موزه ساخته شده با کارکرد آنها آشنا میشوند. در واقع این موزه آموزش و سرگرمی را توامان فراهم می کند. این موزه در سال ۲۰۰۸ توسط ملکه بئاتریکس افتتاح شد و اولین موزه از این نوع  در جهان است.

  موزه فضای باز (خانه های قدیمی هلند)

موزه فضای باز هلند Open lucht museum یک موزه و پارک در هوای آزاد است که در نزدیکی آرنهم واقع شده است. خانه های قدیمی، مزارع و… که میتوانید وارد آنها شوید و با وسایلی که قرنها قدمت دارند آشنا بشوید. موزه بر فرهنگ مرتبط با زندگی روزمره مردم عادی تمرکز دارد.

https://www.openluchtmuseum.nl/

Zuiderzee Museum

موزه Zuiderzee، واقع در Wierdijk در مرکز تاریخی Enkhuizen، یک موزه هلندی است که به حفظ میراث فرهنگی و تاریخ دریایی این منطقه  قدیمی متعهد است. در این موزه زندگی در یک دهکده ماهیگیری در حدود ۱۹۰۰ به نمایش درامده است.

www.zuiderzeemuseum.nl/

NEMO Science Museum

موزه علمی NEMO یک موزه – مرکز علمی در آمستردام هلند برای کودکان  و نوجوانان  است.  www.nemosciencemuseum.nl

Duinrell

یک پارک تفریحی بسیار جالب با وسایل تفریحی شاد و متنوع،  استخر سرپوشیده و  سرگرمی های دیگر است.

Safari Park Beekse Bergen

جایی که می توانید در میان بیش از ۱۰۰ حیوانات وحشی رانندگی(یا پیاده روی)  کنید، سفری که می تواند بیش از یک روز طول بکشد!

www.safaripark.nl

 

Kinderdijk

آسیاب های بادی کیندردیک یکی از میراث جهانی یونسکو در هلند است. با بازدید از ان میتوانید داخل آسیاب های بادی قدیمی هلند  و سبک زندگی قدیمی، شامل ظروف و وسایل قدیمی را  ببینید.

https://www.kinderdijk.com/

 

Riksmuseum

 

Dolfinarium

 

باغ گل های ارکیده     

برخلاف باغ کوکنهوف، این باغ در همه ی  روز های سال باز است و میتوانید از ان دیدن کنید.

https://www.orchideeenhoeve.nl/

خیتهورن

دهکده توریستی Giethorn  به ونیز هلند مشهور است. بازدید با قایق انجام میشود.

 موزه ون گوگ (به هلندی فن خوخ)

نگارخانه ای در آمستردام هلند است که به آثار نقاش هلندی، ونسان ون گوگ و معاصرانش اختصاص دارد. این موزه در میدان ‌موزه‌ ها  قرار دارد که در آن، موزه‌های دیگری چون موزه امپراتوری، موزه استیدلیک آمستردام و تالار کنسرت آمستردام قرار دارند. در سال ۲۰۱۵، این موزه ۱/۹ میلیون بازدید داشت که آن را دومین موزه پربازدید هلند و سی و یکمین موزه پربازدید جهان کرده است.

https://www.vangoghmuseum.nl

خانه انه فرانک

انه فرانک قربانی ۱۴ ساله هولوکاست برای مدتی در خانه ای در آمستردام مخفی شده بود. این مکان اینک بصورت موزه حفظ میشود و برای بازدید گشوده است.

http://www.annefrank.org/en/

 

موزه داخل بدن انسان

موزه ای متفاوت، که داخل بدن انسان را با استفاده از اجساد  واقعی به معرض نمایش میگذرد. این موزه در نزدیکی میدان دام آمستردام قرار دارد.

 

مادورادام، شهر مینیاتوری در هلند

بارله ناسائو، مرز جالب هلند و بلژیک

 

موزه هینیکن ( کارخانه معروف آبجو سازی )

یک تجربه منحصر به فرد از تاریخچه این برند جهانی

https://www.heineken.com