تراژدی در هلند، خودکشی مادر ایرانی به همراه دختر ۲ ساله اش

0
565
iraansevrouw hoorn
iraansevrouw hoorn

در شهر هورن در هلند، یک زن سی ساله ایرانی درحالی که فرزند دو ساله اش را هم به همراه داشت دست به خودکشی زد.

به نوشته روزنامه تلگراف هلند این زن ۳۰ ساله ایرانی که روشنک نامیده شده در شرایط نا متعادلی دست به این کار زده است:

مادر فرزند خویش را که پشت خود بسته بود به درون رودخانه رفت تا جایی که در آب فرو رفت، مادر و فرزند درآب جان سپردند. از ” قرار معلوم این زن در حالتی مغشوش شوهر سابق خود را تهدید کرده بود که خود و بچه را از بین میبرد. در ضمن همسر سابق این خانم یک مرد هلندی بوده است. علت خود کشی مشکلات خانوادگی و اختلاف با همسرش ، جدایی و ترس از برگشت وی به ایران بعد از جدایی نام برده شده است. روشنک اهل اهواز بوده است و از ۲۰۱۳ در شهر هورن هلند زنگی میکرد. طبق اظهارات همسایه ها و اریک شوهرش، روشنک با ویزا به هلند آمده بود. میترسید بعد از جدایی به ایران برگردانده شود..”

در واقع شرایط آمدن روشنک به هلند بر اساس ازدواج با یک13165951_1553429188294517_8965734898073252668_n مرد هلندی بوده و همین دلیل وی توانسته بود ویزای اقامت (بر مبنای ازدواج) را دریافت کند. بنظر می رسد در این گونه موارد عدم شناخت کافی زوج از یکدیگر و صرفا هیجان ناشی از ازدواج و سفر به یک کشور اروپایی مانع از تحقیقات کافی و جمعبندی منطقی می شود.

روشنک پس از بچه دارشدن با شوهر هلندیش به مشکل خورده و گفته دوستانش از او جدا می شود. اما تهدید ناشی از بازگردانده شدن به ایران باعث می شود آنچنان (از نظر عصبی و روحی) تحت فشار باشد در حالتی جنون آمیز دست به خودکشی بزند و دختر کوچکش را هم قربانی تصمیم خود کند.

یک آشنای خانوادگی گفته است که خانواده او در ایران با تصمیمش مبنی بر ازدواج با این مرد هلندی مخالف بوده اند و به همین دلیل او نمی خواسته به ایران بازگردد

چند توصیه

این حادثه تاسف بار زنگ خطری برای همه ما از زن و مرد است. می توان درسی آموخت و به دیگران هم یاد داد. تحت هر شرایطی در هلند هستید، می توان راه های کاملا قانونی و رسمی برای تغییر شرایط پیدا کرد.

مثلا این خانم می توانسته به سازمان های رنگارنگی که بر ضد خشونت خانگی فعال هستند مراجعه کند. یا با یک مشاور فارسی زبان صحبت کند و تقاضای پناهندگی در هلند بدهد.

در بسیاری موارد ندانستن زبان و عدم شناخت کافی به جامعه جدید مانع تصمیم گیری درست است. درحالی که می توان با تکیه بر دوستان همزبان بر ان مشکلات غلبه کرد..

تنها نمانید. هرکس در این مملکت غریب بهتر است دوستانی دست و پا کند که در شرایط سخت بتواند از کمک آنها بهره گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید