دیدنی های آمستردام

0
810
iamsterdam
iamsterdam

دیدنی‌ های آمستردام در جهان معروف است. در تور هلند، آمستردام، یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای جهان است که زیبایی و مکان‌های دیدنی زیادی دارد و می‌توان در این شهر دیدنی‌های بسیار جالبی را مشاهده کرد که در متن زیر تعدادی از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

موزه دریایی

یکی از موزه‌های قدیمی که جز دیدنی‌ های آمستردام است و بیشتر جنبه‌های دریا و نیروی دریایی این کشور را نشان می‌دهد موزه دریایی می باشد. بیشتر، کشتی‌هایی در مقیاس بالا را در این موزه دریایی نمایش می دهند. موزه دریایی یکی از دیدنی‌های آمستردام است.

موزه ونگوگ

یکی از محبوب‌ترین و دیدنی‌ترین  موزه‌های آمستردام موزه ونگوگ بوده و بیش از ۲۰۰ اثر از این نقاش معروف هلندی درآن وجود دارد. موزه ونگوگ که در یک ساختمان بزرگ مدرن ساخته‌شده، امروزه مردم بسیاری را به خود جذب میکند.

موزه ملی

موزه ملی آمستردام یکی از محبوب‌ترین جاذبه ها و دیدنی‌های آمستردام و تور هلند است و به خاطر نقاشی‌های زیبای قرن ۱۷ ازجمله ورمیر و رامبراند، در سرتاسر جهان معروف هست و همه‌ساله بسیاری از مردم برای دیدن این موزه زیبا به آمستردام می‌روند.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

آسیاب بادی دِ خووایا

درزمانی در سرتاسر هلند و آمستردام آسیاب‌های بادی به چشم می‌خورد اما اکنون به دیدنی‌ های آمستردام و مناظر دیدنی آن تبدیل‌شده است. خووایا نام یکی از ۶ آسیاب باقی‌مانده است که سمت شرقی این مرکز تاریخی واقع‌شده است.

ایستگاه مرکزی

برای قوی بودن پایه این ایستگاه که در کنار یک رودخانه قرارگرفته است، از ۸۶۰۰ ستون استفاده ‌شده است. این مرکز حمل‌ونقل زیبا به سبک نئو رنسانس در قرن ۱۹ ساخته‌شده است و یکی از دیدنی‌های آمستردام است که بسیار زیبا است.

برج مونتل بانز و ماخنا پلارا

برج مونتل بانز یکی از برج‌های قدیمی بوده که به‌عنوان دیوار دفاعی در سال ۱۵۱۲ در اطراف آمستردام ساخته‌شده و در قرن ۱۶ و سال ۱۶۰۶ برج آن و منار مخروطی شکل آن ساخته شد و جنبه‌ی زیبایی به آن بخشید و یکی از دیدنی‌های آمستردام نیز تبدیل شد.

واخ یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های آمستردام و تور هلند است. در گذشته آمستردام ۳ دروازه داشت، این ساختمان یکی از آن دروازه‌ها بوده است که هم‌اکنون سازمان سنجش وزن است که اسم آن هم به همین معنا است. این ساختمان در قرن ۱۵ احداث‌شده است.

ماخنا پلازا یکی از باشکوه‌ترین ساختمان‌های قدیمی آمستردام است که اکنون تبدیل به مرکز خرید شده است. اما در اصل این ساختمان برای اداره پست بوده که به سبک نئو گوتیک یا همان پس از گوتیک ساخته شده است. منتقدان این اسم را به‌عنوان طنز به آن می‌گفتند. این بنا در قرن ۱۹ ساخته‌شده است و یکی از دیدنی‌های هلند است.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

یوردان

یکی از بروزترین،امروزی‌ترین و شادترین محله‌های آمستردام است که در زمان قدیم خیلی منفور بوده است اما امروزه با توجه به کانال‌های زیبایی که دارد یکی از دیدنی‌های آمستردام به حساب می آید و در راهنمای سفر به آمستردام توضیحات آن آمده است. این محله ازنظر زیبایی، حرف‌هایی زیادی برای گفتن دارد.

کلیسای قدیمی

این کلیسا که اکنون درون آن مثل قدیم شلوغ نیست، حاصل غارت و دزدیدن دوره اصلاحات است. با این حال، این مکان یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های هلند می باشد و در قرن ۱۴ ساخته شده است.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

پارک فوندل

یکی از پرجمعیت‌ترین و محبوب‌ترین و زیباترین مکان‌های شهر آمستردام است که بسیار بزرگ است و پناهگاهی برای زمان شلوغی این شهر است. مراسم‌های بسیار زیبایی در تابستان ازجمله تئاترها و کارناوال های موسیقی در این مکان اجرا می‌شود. این مکان تبدیل یکی از پرطرفدارترین مکان‌های آمستردام و دیدنی های هلند شده است.

کانال‌های آمستردام

یکی از جاذبه های آمستردام کانال‌های این شهر است که خانه‌هایی رنگی در اطراف آن وجود دارد. درواقع هدف اصلی ایجاد این کانال ها، استفاده از جنبه اقتصادی آن بوده است. منتها امروزه جاذبه توریستی نیز پیدا کرده است. گفتنی است که خانه‌های کنار این کانال‌ها بسیار زیبا و چشم‌نواز است.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

پل لاغر

یکی از دیدنی‌ های آمستردام و جزو ۱۲۰۰ پل این شهر است. با طراحی فوق العاده خود، زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است. این پل بر روی رودخانه آمستل درست‌شده است.

بازار گل،محل دوست‌داشتنی برای توریست‌ها

این بازار گل، آخرین بازار گل شناور آمستردام بوده و همیشه مردمان زیادی را جذب خود می‌کند. آب و هوای هلند شرایط مناسبی را برای پرورش گل فراهم آورده است. بازار گل آمستردام در سینگل که تنها یکی از کانال‌های زیبای شهر است قرارگرفته است.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

میدان دام

یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های آمستردام هلند که در آن، ساختمان‌های بلند تاریخی نیز به چشم می‌خورد ودر آن کاخ سلطنتی را نیز می‌توان دید، میدان دام است. بناهای یادبود زیادی از تلفات جنگ جهانی دوم در وسط میدان قرار داده‌شده است و از این نظر میدان دام، بسیار دیدنی‌تر شده است.

میدان رامبراند

یکی دیگر از دیدنی‌های آمستردام و جاذبه‌های گردشگری آن، میدان رامبرند یا همان میدان بازار کره است که اغلب شلوغ است اما به دلیل مجسمه خلق‌شده توسط رامبرلند بسیار دیدنی شده است .

میدان لِیدز

در کنار این میدان، تئاتر زیبای شهر آمستردام ساخته‌شده است. میدان لیدز آمستردام، یک میدان شلوغ است. جوانان معمولاً غروب روزهای تعطیل به آنجا می‌روند واین میدان، محبوبیت زیادی بین آن‌ها دارد. هتل های آمستردام بسیار لوکس و عالی در اطراف این میدان ها وجود دارد.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

کاخ سلطنتی

این کاخ در آغاز قرن ۱۹ توسط برادر ناپلئون  به کاخ تبدیل شد که امروزه جزء دیدنی‌ های آمستردام است. این کاخ در اصل در قرن ۱۷ میلادی ساخته‌شده است.

بگینج

ساختمان‌های قدیمی در آمستردام اکثرا در قرن ۱۴ ساخته‌شده‌اند. این خانه هم دران زمان برای اسکان دادن به گروهی از زنان مؤمن که به آن‌ها بگینا می‌گفتند ساخته‌شده که در محیطی بسیار آرام زندگی کنند.

خانه آنه فرانک

از دیدنی‌های این خانه دفتر خاطرات و اشیاء خصوصی فرانک است. خانه آنه فرانک محلی بود که دران خانواده فرانک از دست نازی‌ها فرار می‌کردند و مخفی می‌شدند. در حال حاضر تبدیل به یک موزه شده است.این خانه‌یکی از دیدنی‌های آمستردام است.

دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

خانه موزه رامبراند

رامبراند به همراه همسرش ساسْکیا، شادترین و بهترین سال‌های زندگی خود را در این خانه گذرانده است که امروزه تبدیل به موزه‌ای به نام آثار رامبراند شده است.

رامبرلند در این محله یهودی نقاشی‌های بسیار زیبایی از منظره کشیده است و مدل‌هایی برای موضوعات مذهبی نیز پیدا کرد.

وی به مدت ۲۰ سال در این خانه زندگی کرد و فضای آن به سبک قرن هفدهمی با تعداد زیادی آثار چاپ بر روی فلزات و همچنین اشیا شخصی، قرار داده شده است.

فرزندان و شاگردان رامبراند، در نزدیکی خانه او و در کلیسا جنوبی که تنها ۲ دقیقه با آن فاصله دارد دفن شده‌اند. رامبراند، ۳ پسر داشت که آنها نیز هنرمند بودند.

این کلیسا اولین کلیسای ساخته‌شده بعد از جنبش اصلاحات است که در آمستردام در سال‌های ۱۶۰۳ تا ۱۶۱۱ ساخته شد. از دیگر دیدنی‌ های آمستردام و مکان‌هایی که به نام رامبراند ساخته شده است،میدان رامبراند است که در آن تعداد زیادی رستوران و کافه قرار گرفته است و مجسمه زیبایی از رامبراند نیز در آن قرار داده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید