سگ شبیه سازی شده به هلند رسید

0
268
Hondje
Hondje
مجله خبری توریستی هلند: شبیه سازی حیوانات خانگی در هلند غیرقانونی است اما قانونی در مورد منع واردات حیوان شبیه سازی شده وجود ندارد! بر این اساس یک شبکه خبری عمومی در هلند بنام BNN با پرداخت هزینه ها، سفارش شبیه سازی Cloning سگ یکی از شهروندان روتردامی را به یک موسسه تحقیقاتی در کره جنوبی داد.
این شبیه سازی با هدف تبلیغاتی و ساخت یک برنامه ی متفاوت (مستند) صورت گرفته که طی آن گفتمان و مسائل مربوط به شبیه سازی در این شبکه مورد بحث قرار می گیرد. به نوشته روزنامه تلخراف هلند شبکه خبری BNN برای شبیه سازی این سگ ۵۰  هزار دلار به شرکت کره ای پرداخت کرده است. این شرکت کره ای تا کنون ۷۰۰ سگ را برای مقاصد تجاری شبیه سازی کرده است. 
صاحب این سگ، که سگ قبلی او به مرگ طبیعی مرده است، می گوید علاوه بر شباهت ظاهری، هر روز از اینکه رفتار های این سگ جدید چقدر شبیه سگ قبلی او بیشتر شگفت زده می شود.
 
انتقادها
 بعضی از نماینده های پارلمان و گروه های حامی حیوانات به این کار اعتراض کرده اند. آنها معتقدند که درحال حاضر در هلند حیوانات خانگی زیادی در مراکز حمایت از حیوانات بی سرپرست وجود دارند و نیازی به شبیه سازی حیوانات بیشتر نیست.