مادورادام، شهر مینیاتوری در هلند

0
682
Madurodam
Madurodam

مجله خبری توریستی ایرانیان هلند: مادورادام  یکی از جاذبه های توریستی هلند در شهر دنهاخ (لاهه) است. این مکان دیدنی جاذبه های

اصلی توریستی و فرهنگی  هلند را در ابعاد کوچک و مینیاتوری قابل بازدید ساخته است.

برای خرید بلیت اینترنتی اینجا را کلیک کنید

. این شهر در مقیاس ۱/۲۵ ساخته شده و کوچکترین جزئیات در آن استفاده شده، حدود ۱۱۴۸ ماکت در این شهر مینیاتوری متشکل از مشهورترین ساختمان های مدرن و تاریخی هلند وجود دارد. این شهر دارای سیستم حمل و نقل مینیاتوری (اتوبوس، قطار، تراموا و کشتی) نیز هست که واقعا حرکت می کنند. حدود ۴ هزار متر خطوط راه آهن و تراموا که ۱۴ قطار روی آن ها حرکت می کنند. حتی یک فرودگاه با ۳۲ هواپیما از کشورهای مختلف نیز در این شهر قرار دارند. مادورودام همچنین دارای یک شبکه بزرگ کانال با ۲۷ پل و ۵۸ کشتی است. هیچ شهری بدون انسان کامل نیست. بنابراین مادورودام حدود ۱۶ هزار نفر ساکن مینیاتوری به شکل عابرپیاده، ساکنان ساختمان و … دارد. ۵ هزار درخت و بیش از ۵۰ هزار چراغ کوچک نیز این شهر را زینت می دهند.

این شهر منیاتوری نامش را از یک دانشجوی رشته حقوق با نام George Madura گرفته است که عضو نیروهای مقاومتی هلند در برابر نازی ها بود و در سال ۱۹۴۵ در یکی از اردوگاههای کار اجباری جان خود را بر اثر بیماری از دست داد. در سال ۱۹۴۶ یعنی یک سال پس از مرگش به وی بالاترین و قدیمی ترین مدال شجاعت پادشاهی هلند یعنی مدال شوالیه چهارم اعطا شد و والدینش برای یادبود پسرشان هزینه احداث این شهر مینیاتوری را اهدا کردند.

مکان و ساعات بازدید

فصل گردشگری جدید مادورودام مقارن با آغاز فصل گل در هلند است، اما پارک در کل طول سال به روی بازدیدکنندگان باز خواهد بود. این پارک مینیاتوری زیبا در لاهه، بین مرکز شهر و «اسخیفنینگن» (Scheveningen) و در کنار جاده خروجی A12 و A44 قرار دارد. پارک مینیاتوری ۴۵۰ پارکینگ داشته و همچنین تراموا و اتوبوس شهری نیز جلو در ورودی آن توقف دارد. اگر مایل به اقامت در این نزدیکی هستید هتل‌های متعددی برای این منظور پیدا خواهید کرد. برخی از نقاط برجسته‌ای که می‌توانید در اینجا بازدید کنید، موزه ملی، بینِنهوف (محل کنونی استقرار دولت)، فرودگاه بین‌المللی اصلی هلند در آمستردام، بندر روتردام (سومین بندر بزرگ جهان)، زمین‌های لاله، آسیاب‌های بادی و خانه‌های سنتی هلند هستند.

برای خرید بلیت اینترنتی اینجا را کلیک کنید